• Przedszkole Niepubliczne
  CHATKA PUCHATKA
  ul. Minkiewicza 2
  16-400 Suwałki

   

   

  tel. 518-747-224
  chatkasuwalki@gmail.com

Nowości

Wydarzenia

13.11.2018r. - Międzyprzedszkolny Przegląd Utworów Patriotycznych

Dzieci z grupy Króliczki i Sówki wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Utworów Patriotycznych organizowanym przez SP nr 7 w Suwałkach. Celem spotkania było wspieranie wychowania patriotycznego poprzez formy aktywności artystycznej.

 

 

 

09.11.2018r. - Śpiewanie hymnu

Tego dnia wszyscy zebraliśmy się o godzinie 11.11 aby wspólnie odśpiewać 4-zwrotkowy hymn i w ten sposób uczcić 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

 

 

24.10.2018r. - Wizyta Dentysty

Nasze Przedszkole odwiedziła Pani Stomatolog, która w ciekawej formie przedstawiła sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się, co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby.

 

 

 

19.10.2018r. - Przedstawienie „Maciej Bałaganiarz”

Tego dnia odwiedził nas Teatr „Obieżyświat”, który zaprezentował nam bardzo ciekawe przedstawienie. Wszystkie dzieci z zaciekawieniem śledziły przygody zabawek i zachowanie głównego bohatera, który w końcu nauczył się szanować zabawki i dbać o porządek.

 

 

08.10.2018r. - Wizyta w szkole

Aby lepiej przygotować się do startu w szkolną rzeczywistość dzieci z grupy Króliczki udały się do klasy pierwszej Szkoły podstawowej nr 7 w Suwałkach. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda szkoła i sala lekcyjna. Przedszkolaki zasiadły do ławek szkolnych i razem z uczniami brały udział w lekcji.

 

26.09.2018r. - Wyjście do Midicentrum

Dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Kreatywny Ośrodek Nauki i Technologii - Midicentrum. Przedszkolaki wzięły udział w bezpłatnych zajęciach rozwijających kreatywność i umiejętność korzystania ze zdobyczy technologii.

 

 

 

 

24-29.05.2018 - Dzień Rodziny

Jak co roku dla wszystkich przedszkolaków maj jest miesiącem, w którym z wielkim zaangażowaniem i trudem przygotowują występy dla ukochanych Mam, które 26 maja obchodzą swoje święto. W naszym przedszkolu w ten niezwykle ważny czas dzieci przedstawiają programy artystyczne nie tylko dla Mam, a również dla Tatusiów obchodząc wspólnie Dzień Rodziny. Podczas występów przedszkolaki prezentują talenty recytatorskie, wokalne i taneczne budząc zachwyt w oczach najbliższych.

 

 

22.05.2018 - Audycja muzyczna pt. "Słoń Helikon"

Odwiedziła nas dzisiaj zespół "Kontrabas i Trąbka" z przedstawieniem muzycznym pt. "Słoń Helikon". Była to radosna opowieść o Słoniu Helikonie, który stracił głos. Artyści za pomocą instrumentów muzycznych w bardzo ciekawy sposób zobrazowali dzieciom przygody Słonia Helikona.

 

 

15.05.2018 - Wyjcie na przedstawienie pt. "Opowieść z krainy lodu"

Tego dnia wybraliśmy się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach na spektakl pt. Opowieść z lodowej krainy". Inscenizacja była przygotowana przez teatr Współczesny z Krakowa. Przedstawienie było muzyczną opowieścią z pięknymi piosenkami skomponowanymi specjalnie z myślą o najmłodszych widzach. Dzieci zostały wprowadzone w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. T wzruszające ale i zabawne widowisko, które - pomimo zimowej scenerii- wlało w serca naszych najmłodszych dużo ciepła i radości.

 

11.05.2018 - Przedstawienie "Od szewczyka do dziedzica"

W dniu dzisiejszym odwiedził nas teatr "Obieżyświat". Artyści przyjechali do nas z przedstawieniem z przedstawieniem pt. "Od szewczyka do dziedzica". Tematyka przedstawienia nawiązywała do popularnej legendy o szewczyku Dratewce. Aktorzy ukazali jak ważna jest bezinteresowna pomoc innym. Dzieci z uwagą oglądały spektakl, a po przedstawieniu chętnie słuchały i oglądały instrumenty muzyczne wykonane przez artystów z przedmiotów codziennego użytku.

 

24.04.2018 - Wyjście do księgarni

Nasze Przedszkolaki wybrały się do zaprzyjaźnionej księgarni. Na miejscu przywitała nas sympatyczna pani, która zapoznała dzieci z pracą księgarza. Dzieci uznały wizytę za bardzo udaną - wróciliśmy w dobrych humorach, bogatsi o wiedzę na temat książek oraz nowe książeczki, które będą pamiątką z tego wyjścia..

 

 

13.04.2018 - Wyjście na przedstawienie pt. "Zuzia i przyjaciele".

Tego dnia dzieci z Naszego Przedszkola wybrały się na spektakl do Suwalskiego Ośrodka Kultury i Sztuki opowiadającego o szalonych przygodach "Zuzi i przyjaciół". Ten dynamiczny spektakl był jednocześnie koncertem wypełnionym tańcem i piosenkami wykonywanymi przez młodych aktorów. Podczas spektaklu dzieci zostały przeniesione na dachy miasta, do cyrkowego namiotu, a nawet w odmęty Czarnej Hańczy. "Zuzia i przyjaciele" to barwna, dynamiczna historia szczodrej, odważnej dziewczynki ucząca młodych widzów różnicy między byciem hojnym, a rozrzutnym. Dziewczynka uczy na czym polega prawdziwa wartość pieniędzy. Spektakl miał na celu przypomnienie dzieciom i dorosłym, że warto być samodzielnym, ufać przyjaciołom i nie poddawać się.

 

05.04.2018 - Przedstawienie "Calineczka"

Dzisiaj odbyło się przedstawienie teatralne pt."Calineczka". Przedstawienie opowiadało o zabawnych przygodach tytułowej bohaterki. Spektakl ukazał dzieciom jak ważne jet zaakceptowanie innych takimi jacy są – od grubiutkiego Ropucha, po sympatycznego króla Elfow. Dzieciom jak istotne jest posiadanie pasji i rozwijanie swoich umiejętności.

 

 

05.04.2018 - Wyjście do MidiCentrum

Tego dnia Grupa "Sówki" wzięła udział w cyklicznych zajęciach organizowanych przez MidiCentrum. Dzieci zostały wtajemniczone w elementy programowania. Krok po kroku starały się stworzyć program, dzięki któremu robot zacnie się poruszać.  Zajęcia z programowania uczą precyzyjnego myślenia, rozwijają umiejętność myślenia logicznego oraz kreatywność.

 

 

 

01-02.04.2018 - Wielkanoc

Najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych dla wszystkich Przyjaciół naszego Przedszkola i Żłobka oraz Dzieci i ich Rodzin składają Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola oraz Żłobka.

 

 

 

23.03.2018 - Przedstawienie "Baśń o trzech braciach"

Nasze przedszkole i żłobek odwiedził teatr Arena. Artyści przedstawili dzieciom bajkę pt. "Baśń o trzech braciach". Bajka opowiadała o trzech braciach i ich zmaganiach w zdobyciu "żywej wody" dla chorej matki. Głównym przesłaniem utworu była pochwała odwagi, bezinteresownej pomocy i poświęcenia dla innych. Wszytkie dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstaiwnie.

 

16.02.2018 - Przedstawienie "Karolcia"

Tego dnia dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach na przedstawienie zatytułowane "Karolcia". Spektakl musicalowy Teatru Współczesnego w Krakowie przeniósł dzieci w świat niesamowitych przygód głównych bochaterów. Była to zaczarowana opowieść o małej rezolutnej dziewczynce, która podczas przeprowadzki do nowego mieszkania znalazła w szparze podłogi magiczny koralik. Dzięki niemu wraz ze swoim nowym kolegą, Piotrem, przeżyła wiele ciekawych i zabawnych przygód. Przedstawienie przekazało dzieciom wiele uniwersalnych wartości oraz nauczyło tego, że warto pomagać innym, a dawanie jest tak samo przyjemne, co otrzymywanie.

 

08.01.2018 - Pokaz naukowy z ciekłym azotem

Tego dnia w naszym przedszkolu odbył się pokaz, który pozwolił dzieciom przybliżyć magię i tajemnice niskich temperatur. Pokaz ciekłego azotu, którego temperatura wynosi -197 C, pozwolił odczuć granicę zimna. Dzieci były pod wrażeniem efektownych doświadczeń. Powstawało dużo „dymu” i dużo wybuchów. Każdy mógł przekonać się jak ciekły azot oddziałuje na otoczenie: z balonu powstawała szeleszcząca folia, piłeczki do tenisa zamieniały się w twarde kamienie a banany posłużyły za młotki do wbijania gwoździ. Najbardziej efektowne okazało się połączenie ciekłego azotu z wrzącą wodą – powstała ogromna chmura, w której na kilka chwil można było zniknąć. Dzieci zdobyły dużą wiedzę na temat najniższej temperatury we wszechświecie oraz różnych zastosowań ciekłego azotu.

 

21-22.01.2018 - Dzień Babci i Dziadka

Koniec stycznia minął pod hasłem obchodów Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z grup przedszkolnych zaprosiły swoje babcie i dziadków na przedszkolne uroczystości, aby w szczególny sposób podziękować im za ich miłość, dobroć i cierpliwość. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem tańczyły, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki.