• Przedszkole Niepubliczne
  CHATKA PUCHATKA
  ul. Minkiewicza 2
  16-400 Suwałki

   

   

  tel. 518-747-224
  chatkasuwalki@gmail.com

Nowości

Wydarzenia

06.12.2017r. - Mikołajki

Nasze Przedszkole i Żłobek odwiedził Święty Mikołaj, który obdarzył wszystkich prezentami. Było dużo śmiechu i wspólnej zabawy. Czekamy na Ciebie Mikołaju również za rok!

 

 

 

23/24.11.2017r. - Andrzejki

Hokus pokus, czary mary niech się spełnią andrzejkowe czary !
W dniach 23 i 24 listopada odbyły się w naszym Przedszkolu zabawy andrzejkowe. Odwiedziły nas dwie przemiłe Panie animatorki, dzięki którym dzieci poznały zwyczaje i wróżby związane z tym świętem. Impreza przebiegała w niezwykle magicznym nastroju. Oprócz dobrej zabawy przy muzyce wróżyliśmy swoją przyszłość, układaliśmy buty i tańczyliśmy z miotłą. To niezwykłe, bajkowe spotkanie, pełne tajemniczości i wróżb z pewnością zostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków.

 

21.11.2017r. - Dzień Życzliwości

Tego dnia nasze Przedszkole odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 8. Z okazji Dnia Życzliwości wręczyły naszym dzieciom kolorowe medaliony i zaśpiewały piosenkę. Nasze dzieci w podzięce przekazały słodki upominek. Na koniec wyraziliśmy słowa wdzięczności za miłe odwiedziny.

 

 

21.11.2017r - Wyjście do sklepu TESCO

Dnia 21 listopada dzieci z naszego Przedszkola wybrały się na zorganizowaną wycieczkę do sklepu TESCO. Dzieci zostały oprowadzone po różnych działach sklepu, zwiedzały magazyn z towarem i miały możliwość obsłużenia przypadkowych klientów. Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość zrobienia samodzielnie ciasteczek.

 

 

15.11.2017r - Przedstawienie " Komputerowe przygody Wesołka"

Tego dnia w naszym Przedszkolu i Żłobku odbyło się przedstawienie pt. "Komputerowe przygody Wesołka" w wykonaniu aktorów Studia Artystycznego "Arena" z Białegostoku.
Przedszkolaki miały możliwość poznania głównego bohatera Dudusia Wesołka. Chłopiec borykał się z problemem zbyt długiego siedzenia przed komputerem przez co zaniedbał lubianą wcześniej piłkę, jazdę na rowerze, a także przyjaciół. Skutki uzależnienia od komputera okazały się bardzo przykre. Zaczął mieć problemy ze zdrowiem, był otyły, popsuł mu się wzrok, przez co musiał mosić okulary, stracił przyjaciół. Na szczęście szybko zrozumiał swój błąd oraz fakt, że zabawy na dworze z przyjaciółmi są o wiele bardziej atrakcyjne, niż spędzanie czasu przy komputerze. Głównym celem przedstawienia było zachecenie dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu z kolegami i koleżankami.
Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie, a na zakończenie nagrodziły aktorów brawami.

 

23.10.2017r – Przedstawienie „Trąbka i Kontrabas”

Dzieci z naszego przedszkola oraz żłobka wzięły udział w przedstawieniu duetu „Trąbka i Kontrabas”. Podczas spotkania dzieci wysłuchały muzycznych aranżacji różnych utworów. Panowie Daniel i Wiktor tym razem zainteresowali dzieci muzyką ludową. Przedszkolaki miały okazję poznać budowę instrumentów ludowych oraz technikę i sposób wydobywania z nich dźwięków.

 

10.10.2017r. – Przedstawienie „Baśń Wróżki”

Spektakl „Baśń Wróżki” to opowieść o pomaganiu innym. Dzięki temu przedstawieniu dzieci nauczyły się, że to co materialne jest nietrwałe i szybko idzie w zapomnienie, a najcenniejsze są dobre gesty i uczynki, które na długo zapisują się w pamięci.

 

 

20.09.2017r. – Przedstawienie „Jaś i Małgosia”

Tego dnia odwiedzili nas aktorzy studia artystycznego „Efekt”. Dzieci miały okazję poznać historię Jasia i Małgosi w trochę nietypowej odsłonie. Zła czarownica postanowiła uprzykrzyć życie małym bohaterom. Pod wpływem jej zaklęć cały świat został wywrócony do góry nogami. Jaś i Małgosia spotykają w lesie Smerfa Ciamajdę oraz Kubusia Puchatka. Tylko łącząc siły można pokonać złą czarownicę. Przy pomocy dzieci wszyscy bohaterowie powrócili do swoich bajek, a przedszkolaki mogły nauczyć się jak cenna wartością jest praca grupowa. W nagrodę za wzorowe uczestnictwo w przedstawieniu dzieci otrzymały indywidualne dyplomy.

 

27.04.2017 – Wyjście do Biblioteki

Grupa „Tygryski” odwiedziła Bibliotekę Publiczną przy ul. Klonowej. Dzieci zapoznały się z zasadami wypożyczania książek oraz brały udział w zabawach przeprowadzonych przez panią bibliotekarkę. Na koniec dzieci wykonały własnoręcznie zakładki do książek, które zabrały ze sobą na pamiątkę tej wizyty.

 

 

25.04.2017 – Manufaktura Lizaków

Tego dnia nasze przedszkole odwiedziła manufaktura lizaków. Dzieci dowiedziały się jak domowym sposobem powstają lizaki. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obserwowały przygotowanie kolorowej masy cukrowej, z której powstały cukierki. Następnie przy pomocy cukierników zrobiły lizaki, które zabrały ze sobą do domu. Dzieci z ciekawością słuchały również o pracy cukiernika i poznały narzędzia, których on używa.

 

 

21.04.2017 – Przedstawienie pt. „Czarownica u dentysty”

Aktorzy ze studia artystycznego Arlekin przedstawili przedszkolakom bajkę pt.: „ Czarownica u dentysty”. Była to opowieść o czarownicy, która nigdy nie myła zębów przez co zaczęły ją boleć zęby, a żadne czary nie pomagały. W takiej sytuacji stwierdziła, że musi udać się do dentysty , którego boi się jak nikogo innego. Dzieci dowiedziały się, że mycie zębów i dbanie o higienę to jest podstawa.

 

 

12.04.2017 – Wyjście do Nadleśnictwa

Grupa „Sówki” wybrała się do Nadleśnictwa. Podczas zajęć dzieci otrzymały dużo cennych informacji na temat ptaków zamieszkujących nasze tereny. Dzieci poznały etapy w cyklu rozwojowym ptaków, różne rodzaje gniazd oraz poznały szczegółowo życie bociana, kukułki i jaskółki.

 

 

 

05.04.2017 – Wyjście do Księgarni

Tego dnia grupa „Sówki” wybrała się do pobliskiej księgarni. Pani w księgarni szczegółowo opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Przedszkolaki poznały również różne rodzaje książek: książki tematyczne, książki dla dzieci, a także książki w wersji elektronicznej.

 

 

05-12.04.2017 Wizyta Pani Kosmetyczki

Nasze przedszkole odwiedziła pani kosmetyczka, która bardzo ciekawie opowiadała dzieciom o swojej pracy oraz o tym jak należy dbać o ciało i pielęgnować skórę. Dzieci dowiedziały się, że kosmetyczka nie tylko może nas „upiększyć” ale również może ona wykonywać drobne zabiegi lecznicze. Następnie dziewczynki miały okazję skorzystać z usługi manicure, a chłopcy zostali poddani zabiegom pielęgnacji dłoni. Na zakończenie dzieci otrzymały słodkie upominki.

 

04.04.2017 – Wyjście do kina

Tego dnia odbył się wyjazd przedszkolaków do kina. Dzieci obejrzały bajkę pt.: „Zając Max ratuje Wielkanoc”. Jest to opowieść przedstawiająca losy niesfornego zająca Maxa, który niespodziewanie trafił do wielkanocnej krainy. Od tego czasu jego życie diametralnie się zmieniło i przeżył on wiele niesamowitych przygód.

 

 

 

24.03.2017 – Przedstawienie pt.: „Figle i psoty chłopca Oki-Doki”

„Figle i psoty chłopca Oki-Doki” to opowieść o niepokornym chłopcu, który poprzez sprawianie przykrości, obrażanie wszystkich wokół traci przyjaciół. Dzieci oglądając teatrzyk mogły przypomnieć sobie numery alarmowe oraz jak prawidłowo wezwać pomoc. Przedszkolaki stwierdziły, że warto być dobrym i miłym dla bliskich.

 

10.03.2017 – Przedstawienie "Wiosna tuż tuż"

Spektakl interaktywny, który za pomocą instrumentów muzycznych ukazał dzieciom odgłosy nadchodzącej wiosny. Muzyka wypełniająca przedstawienie miała na celu wzbudzić wrażliwość dziecka na budzącą się do życia naturę. Dzieci w czasie przedstawiania miały szansę wyjść na scenę i przy pomocy muzyków zagrać na różnych instrumentach.

 

 

03.03.2017 - Wyjście do MidiCentrum

Grupa „Tygryski” wzięła udział w cyklicznych zajęciach w MidiCentrum. Tematem spotkania była kolej. Dzieci z dostępnych materiałów zbudowały tory, pociąg i stację kolejową.

 

 

 

 

22.02.2017 – Przedstawienie "Hej kamracie co śpiewacie?"

„Hej kamracie co śpiewacie?” to opowieść o piracie Stefanie, który wraz z matką Marianną pływa statkiem „Dryfująca Muszelka” po morzu Bałtyckim. Młody pirat pomimo sprzeciwu matki postanawia zmienić swoje życie i zostać artystą, a mianowicie piosenkarzem. Historia pokazuje, że warto dążyć do celu i spełniać marzenia. W przedstawieniu nie zabrakło muzyki związanej z morzem – szant oraz zabawnych momentów, które sprawiły, że każdy przedszkolak uśmiechał się.

 

08.02.2017 – Bal Karnawałowy

Tego dnia już od rana pojawiły się w naszym Przedszkolu kolorowe postacie. Dzieci były przebrane za bohaterów bajek i nie tylko. W naszych salach można było spotkać królewny, rycerzy, motylki, policjantów, Spider-Mana i mnóstwo innych kolorowych postaci. Wszyscy bawili się wesoło a uśmiech nie znikał z naszych twarzy.

 

 

20-26.01.2017 - Dzień Babci i Dziadka

Również w tym roku obchodziliśmy uroczyście dzień Babci i Dziadka. Każda grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny. Dzieci przygotowały piosenki, wierszyki i tańce oraz wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. Dziękujemy serdecznie wszystkim Babciom i Dziadkom, którzy tak licznie odwiedzili nasze Przedszkole. Wszytkim Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia.