• Przedszkole Niepubliczne
  CHATKA PUCHATKA
  ul. Minkiewicza 2
  16-400 Suwałki

   

   

  tel. 518-747-224
  chatkasuwalki@gmail.com

Nowości

Wydarzenia

22.12.2016 – Wesołych Świąt !

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym Roku życzą Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola oraz Żłobka „Chatka Puchatka”.

 

 

12-19.12.2016 – Warsztaty świąteczne

Również i w tym roku zaprosiliśmy rodziców naszych przedszkolaków do udziału w świątecznych warsztatach plastycznych. Przy dźwiękach kolęd w miłej, świątecznej atmosferze wspólnymi siłami powstawały przepiękne, kolorowe ozdoby. Podczas tworzenia prac dzieci i ich rodzice wykazali się niezwykłą kreatywnością i inwencją twórczą.
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w warsztatach.

 

08.12.2016 – Przedstawienie „Magiczna książka”

Nasze Przedszkole i Żłobek odwiedził teatr Arkada z przedstawieniem „Magiczna książka”. Podczas występu przedszkolaki dowiedziały się jak należy obchodzić się z książką oraz zrozumiały dlaczego książka może być przyjacielem człowieka.

 

 

 

06.12.2016 – Mikołajki

Tego dnia nasze Przedszkole i Żłobek odwiedził Święty Mikołaj. Długo oczekiwany gość został gorąco przywitany przez naszych milusińskich. Były wspólne zabawy, tańce i śpiew. Święty Mikołaj obdarzył wszystkich prezentami i zapewnił, że za rok znów odwiedzi przedszkolaków.

 

 

 

18.11.2016 - Przedstawienie "Pimpuś Sadełko"

Nasze Przedszkole i Żłobek odwiedzili artyści ze Studia „Magik” w Białymstoku, którzy zaprezentowali naszym dzieciom teatrzyk pt.: „Pimpuś Sadełko w Krainie Witaminek”. Głównym bohaterem przedstawienia był Pimpuś Sadełko – obżartuch uwielbiający chipsy, hamburgery oraz coca colę. Trafił on do Krainy Witaminek, gdzie pod okiem miłej i uśmiechniętej Witaminki C uczył się, jak zdrowo należy się odżywiać. Nie było to wcale proste! Po wielu perypetiach Pimpusiowi udało się jednak zmienić swoje „żywieniowe” przyzwyczajenia. Zaczął uprawiać sport oraz jeść warzywa i owoce.

10.11.2016 - Wizyta w Radio Bayer fm

Kilkoro dzieci z grupy Króliczki i Sówki wraz z Panią Angeliką Godlewską wzięły udział w radiowej audycji "Co w szkole". Dzieci opowiadały o tym co lubią robić w przedszkolu oraz o planach na przyszłość. Audycji można wysłuchać klikając na następujący link: http://bayerfm.eu/co-w-szkole/niepubliczne-przedszkole-chatka-puchatka/

 

 

10.11.2016 - Wyjście do Midicentrum

Grupa "Tygryski" z naszego Przedszkola wybrała się ponownie na zajęcia do Midicentrum. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w zabawach rozwijających kreatywność i wyobraźnię.

 

 

 

25.10.2016 – Przedstawienie „Kozucha Kłamczucha”

Nasze przedszkole odwiedzili aktorzy ze Studia Artystycznego „Arena” z Białegostoku. Ze spektaklu wypływał cenny morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania i prawdziwej przyjaźni. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w przedstawieniu.

 

 

21.10.2016 – Przedstawienie „Psotna Anka Jagodzianka”

Tego dnia dzieci z grupy Tygryski, Sówki i Króliczki udały się na spektakl do Suwalskiego Ośrodka Kultury. Przedstawienie opowiadało o tym, że spryt i odwaga pomagają rozwiązywać nawet najtrudniejsze problemy.

 

 

 

18.10.2016 – Zajęcia taneczne

Tego dnia odbyły się w naszym Przedszkolu pokazowe zajęcia taneczne. Celem pokazu było promowanie programu Olimpijskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier realizowanego przez szkołę tańca „Tanmuz”.

 

 

 

04.10.2016 – Midicentrum

Nasze Przedszkole rozpoczęło cykl zajęć konstrukcyjnych organizowanych przez Midicentrum w Suwałkach. Zajęcia w październiku dotyczyły słynnych budowli.

 

 

 

1 września – Nowy Rok Szkolny

1-go września rozpoczął się nowy rok szkolny. Witamy wszystkie dzieci po wakacjach i życzymy, aby każdy dzień spędzony w naszym Przedszkolu i Żłobku był radosny i niezapomniany.

 

 

WAKACJE !!!

Życzymy wszystkim Dzieciom i Rodzicom słonecznych, uśmiechniętych i beztroskich wakacji !!!

 

 

27-30.06.2016 – Zakończenie roku

Z okazji zakończenia roku szkolnego dzieci przygotowały liczne występy. Było dużo śpiewu, recytacji, wspólnego tańca jak również wiele podziękowań za cały rok wspólnie spędzonych chwil.

 

 

30.06.2016 – Rodzice – Dzieciom

Rodzice grupy „Puchatki” urządzili dzieciom niespodziankę. Postanowili zamienić się w aktorów i wystawili przedstawienie swoim pociechom. Nasi cudowni rodzice przygotowali wspaniałe stroje i liczne rekwizyty (nie wspominając również o licznych próbach). Było dużo zachwytu, zdumienia, śmiechu i oczywiście wielkie owacje na zakończenie.

 

20-23.06.2016 – Wyjazd do Ośrodka „Maniówka”

Tego dnia odbyła się wycieczka do Ośrodka „Maniówka” w Nowej Wsi. W programie wycieczki były warsztaty pieczenia ciasteczek, mini olimpiada sportowa oraz opowieść o Wiosce Wędrowców. Uwieńczeniem całej wycieczki było ognisko i zabawy na placu zabaw.

 

07.06.2016 – Przedstawienie „Cztery Litery”

W tym dniu odwiedzili nas aktorzy „Fabryki Pomysłów”, którzy zaprezentowali nam muzyczne przestawienie pt. „Cztery Litery”. Dzieci miały możliwość zagrania na instrumentach muzycznych oraz poznały nową piosenkę o słoniu.

 

 

01.06.2016 – Dzień Dziecka

Dnia 1 czerwca przedszkole zorganizowało piknik w pobliskim parku z okazji Dnia Dziecka. W ramach tego święta dzieci brały udział w zabawach i konkurencjach na świeżym powietrzu. Impreza zakończyła się poczęstunkiem oraz pójściem na lody.

 

 

31.05.2016 – Przedstawienie "Komputerowy zawrót głowy"

Dnia 31 maja Studio Artystyczne ”Arena” z Białegostoku zaprosiło naszych przedszkolaków w niezwykłą podróż w komputerowy świat. Kuba dostaje swój wymarzony laptop i spędza przy nim każdą chwilę. Ciągłe przesiadywanie przed komputerem sprawia, że chłopiec traci kondycję. Nagle pojawia się Pan Piksel i proponuje mu podróż do wirtualnego świata. Nastolatek przystaje na propozycję, nie wyczuwając podstępu… Kuba przekona się, że komputerowa rzeczywistość może być bardzo niebezpiecznym miejscem. Na szczęście na swojej drodze spotka życzliwe postacie, które pomogą wyciągnąć go z tarapatów.
Dzieci z uwagą słuchały i oglądały prezentowane występy oraz aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu.

 

12.05.2016 – Wyjście do MidiCentrum

Dnia 12 maja 2016 r. dzieci z przedszkola udały się na zajęcia zorganizowane w Midi Centrum w Suwałkach. Celem zajęć prowadzonych w Kreatywnym Ośrodku Nauki i Technologii jest rozwijanie aktywności twórczej z uwzględnieniem umiejętności pracy grupowej, motywacji zadaniowej oraz indywidualnego rozwoju manualnego. Dzieci z przedszkola korzystały z pracowni, w skład której wchodziły: klocki w zestawach tematycznych pozwalające na kreatywne budowanie, zestawy zawierające klocki o różnych rozmiarach i kolorach oraz figurki ludzi, kółka, podwozia, zwierzątka, elementy maszyn i urządzeń. Dzieci były bardzo zainteresowane tworzeniem konstrukcji z klocków.

 

10.05.2016 – Wyjście do Straży Pożarnej

Dnia 10 maja 2016 r. udaliśmy się do Miejskiej Straży Pożarnej w Suwałkach. Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Dużą atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu i odzieży strażackiej. Dzieci mogły wsiąść do wozu strażackiego i poczuć się jak strażak. Dzięki wizycie nasze przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy.

 

05.05.2016 – Wyjście na Komendę Policji

Dnia 5 maja 2016 r. odwiedziliśmy Miejską Komendę Policji w Suwałkach. Dzieci miały okazję zobaczyć "niebieski pokój" oraz poznały zasadę działania weneckiego lustra. Wysłuchały też policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa na drodze oraz sposobów unikania zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym. Największą przyjemnością było jednak spotkanie z policjantami przewodnikami psów służbowych. Dzieci dowiedziały się do jakiej służby i do jakich celów używa się psów. Na zakończenie każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło najwięcej emocji.

 

27.04.2016 – Wizyta Pani Pielęgniarki

Tego dnia do naszego przedszkola i żłobka zawitała Pani Pielęgniarka. Nasz gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam, na czym polega jej praca, to jaka jest trudna, a jednocześnie przynosi wiele radości. W czasie spotkania dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom np.: zasłanianie ust w czasie kaszlu, chronienie miejsc skaleczonych, jak należy dbać o higienę i jak właściwie się odżywiać. Mogliśmy dokładnie obejrzeć przyrząd do mierzenia ciśnienia oraz oznaczania poziomu cukru we krwi. Na zakończenie spotkania pani pielęgniarka podarowała każdemu z nas naklejki z napisem DZIELNY PACJENT.

 

25.04.2016 – Wyjście do Pizzerii

Grupa naszych Puchatków dnia 25 kwietnia udała się do pizzerii "Tivoli" w Suwałkach. Pan pracujący w pizzerii zapoznał dzieci ze sposobem przygotowania smacznej pizzy. Przedszkolaki miały też okazję zobaczyć piec do jej pieczenia. Po upieczeniu, dzieci czekała prawdziwa uczta. Ciepła przekąska szybko znikała z talerzy.

 

15.04.2016 – Przedstawienie pt. "Ekozdzisław i jego dobre rady na odpady"

Dnia 15 kwietnia w przedszkolu i żłobku gościliśmy aktorów ze studia artystycznego AKADA, którzy zaprezentowali przedstawienie pt."Ekozdzisław i jego dobre rady na odpady". Aktorzy w humorystyczny sposób zachęcali do proekologicznych zachowań i angażowali dzieci do czynnego udziału w przedstawieniu. Razem z Ekozdzisławem segregowały śmieci i wrzucały je do specjalnie przygotowanych kolorowych pojemników. Na koniec wszyscy złożyli przysięgę młodych ekologów. Spektakl utwierdził dzieci w przekonaniu, że należy dbać o przyrodę i segregować śmieci.

 

13.04.2016 – Wizyta Pani Fryzjerki

Dnia 13 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w przedszkolu i żłobku Panią Fryzjerkę, która przyniosła ze sobą dużą walizkę, w której były przedmioty niezbędne podczas pracy fryzjera. Swoją wizytę rozpoczęła krótką pogadanką na temat tego kim jest fryzjer oraz czym się zajmuje. Następnie zaprezentowała atrybuty fryzjera, które przyniosła ze swojego salonu. Dzieci miały okazję podpatrzeć trudną, wymagającą precyzji i dokładności pracę fryzjera. Na koniec spotkania uczesała wszystkie dziewczynki oraz chłopców.

 

07.04.2016 – Konkurs plastyczny na najpiękniejszą pisankę

Mamy zaszczyt poinformować Państwa, że grupa „Króliczki” z naszego przedszkola zdobyła nagrodę za Pierwsze Miejsce w konkursie Moje Bambino pt. „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”. Nagrodzona praca konkursowa została wykonana pod kierunkiem Pani Angeliki Godlewskiej.

 

 

06.04.2016 – Wizyta w Galerii Andrzeja Strumiłły

Tego dnia dzieci z grupy „Sówki” odwiedziły galerię sztuki Pana Andrzeja Strumiłły. Dzieci z uwagą oglądały znajdujące się tam obrazy, grafiki i kompozycje przestrzenne. Najwięcej jednak radości i zabawy sprawiło wszystkim wykonywanie prac plastycznych – kolorowego wiosennego krajobrazu. Teraz już wiemy, że sztuka jest ciekawa również dla każdego przedszkolaka.

 

 

05.04.2016 – Wizyta Pani Dentystki

Dnia 5 kwietnia do naszego przedszkola i żłobka przyszła z wizytą Pani dentystka. Opowiedziała dzieciom o specyfice swego zawodu. Przedstawiła również dzieciom zasady prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej oraz zębów.

 

 

30.03.2016 – Wizyta w „Cupcake” Agata Rutkowska

Dzieci z naszego przedszkola odwiedziły kawiarnię „Cupcake”. Celem naszego wyjścia było ozdabianie babeczek według własnego pomysłu. Dziękujemy Pani Agacie Rutkowskiej za serdeczne przyjęcie.

 

 

 

 

24.03.2016 – Warsztaty gry na bębnach afrykańskich

Tego dnia nasze przedszkole odwiedził pan prowadzący warsztaty gry na bębnach afrykańskich. Dzieci miały możliwość zapoznania się z tymi instrumentami muzycznymi oraz zagrania na nich.

 

 

 

 

09.03.2016 – Wizyta Harcerzy

Dnia 9 marca nasze przedszkole odwiedziły harcerki. Opowiedziały dzieciom w niezwykle zajmujący sposób o idei harcerstwa, o przygodach jakie napotykają na swej drodze oraz o tym, co to znaczy być harcerzem. Pokazały również dzieciom swoje mundury, odznaki i objaśniły ich symbolikę. Skutecznie przekonywały, że harcerstwo to niezwykle ciekawy i pożyteczny sposób na spędzanie wolnego czasu. Uwieńczeniem spotkania był wspólny śpiew oraz pląsy przy harcerskich piosenkach, co wprowadziło wszystkich w radosny nastrój.

 

 

07.03.2016 – Dzień Dentysty

Dnia 5 marca obchodzony był Dzień Dentysty. Delegacja dzieci z przedszkola wraz z nauczycielami udała się 3 marca do pobliskiego gabinetu stomatologicznego w celu wręczenia kartki i złożenia najszczerszych życzeń. Dzieci spotkały się z miłym przyjęciem oraz otrzymały słowa podziękowania.

 

 

03.03.2016 - Przedstawienie pt. „Afryka nie taka dzika”

Dnia 3 marca gościliśmy artystów, którzy zabrali nas w podróż do Afryki. Na początku zaprezentowali oni ilustracje przedstawiające afrykańskie zwierzęta, a następnie dzieci miały możliwość zagrania na instrumentach tworząc wspólnie zespół muzyczny.

 

 

01.03.2016 - Przedstawienie pt. „Pan Bemol i instrumenty”

Dnia 1 marca w naszym przedszkolu i żłobku odbyło się przedstawienie edukacyjno-muzyczne pt.: „Pan Bemol i instrumenty". Główny bohater spektaklu zapoznał dzieci z dźwiękami różnych instrumentów muzycznych, takich jak: klarnet, saksofon, gitara oraz akordeon. Przedstawienie zakończyło się wspólną zabawą taneczną przy znanych dzieciom piosenkach.

 

18.02.2016 - Przedstawienie teatralne pt. „Planeta Samo zdrowie i misja generała Osiłka”

W tym dniu nasze przedszkole i żłobek odwiedzili artyści ze Studia Artystycznego AKADA. Przyjechali do nas z teatrzykiem opowiadającym o zdrowiu. Celem przedstawienia było ukazanie dzieciom prawidłowego i zdrowego trybu życia oraz odżywiania się. Artyści również zaprezentowali różne rodzaje porannych ćwiczeń gimnastycznych.

 

12.02.2016 – teatrzyk pt. „Podróże z globusem na piątkę z plusem”.

Dnia 12 lutego w naszym przedszkolu i żłobku odbył się teatrzyk pt. „Podróże z globusem na piątkę z plusem”. Podczas przedstawienia dzieci miały możliwość poznania zwyczajów i tradycji różnych krajów. Razem z główną bohaterką Zuzią podróżowaliśmy i zwiedzaliśmy Afrykę, Szkocję, Londyn, Chiny, Hiszpanię, Paryż oraz Antarktydę.

 

03.02.2016 – Bal Karnawałowy.

W tym dniu nasze Przedszkole i Żłobek zamieniły się w bajkową krainę pełną kolorowych i niezwykłych postaci. Dzieci były przebrane za bohaterów znanych bajek: wróżki, królewny, motylki, piraci, policjanci, Spider-Man. Nie sposób wymienić wszystkich postaci . Z trudem rozpoznawaliśmy nasze dzieci ?. Były tańce i mnóstwo wspaniałej zabawy!

 

 

22-29.01. 2016 – Dzień Babci i Dziadka.

Dzieci z naszego Przedszkola i Żłobka obchodziły dzień Babci i Dziadka. Były wierszyki, piosenki, a nawet tańce. Dzieci specjalnie dla Babć i Dziadków wręczyły wyjątkowe i własnoręcznie zrobione prezenty. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom, za to, że zechcieli z nami spędzić ten czas i tak licznie przybyli nas odwiedzić.

 

 

22.01.2016 – Przedstawienie teatralne pt. „Wróżka Malwinka i jej przygód o pomocy kilka”.

Dzieci obejrzały przedstawienie teatru z Białegostoku. Dzięki dobrym uczynkom Wróżki Malwinki dzieci przekonały się, że warto pomagać innym, ponieważ dobro, które czynimy zawsze do nas wraca.

 

 

15.01.2016 – Przedstawienie teatralne pt. „Zaczarowany Czas”.

W tym dniu gościliśmy u nas aktorów z teatru Arena z Białegostoku. Spektakl wprowadził nas w magiczny czas Świąt. Dzieci dowiedziały się, że nie najważniejsze są prezenty, lecz czas spędzony z bliskimi.