06.12.2017r. - Mikołajki

Nasze Przedszkole i Żłobek odwiedził Święty Mikołaj, który obdarzył wszystkich prezentami. Było dużo śmiechu i wspólnej zabawy. Czekamy na Ciebie Mikołaju również za rok!

15.11.2017r - Przedstawienie " Komputerowe przygody Wesołka"

Tego dnia w naszym Przedszkolu i Żłobku odbyło się przedstawienie pt. "Komputerowe przygody Wesołka" w wykonaniu aktorów Studia Artystycznego "Arena" z Białegostoku.
Przedszkolaki miały możliwość poznania głównego bohatera Dudusia Wesołka. Chłopiec borykał się z problemem zbyt długiego siedzenia przed komputerem przez co zaniedbał lubianą wcześniej piłkę, jazdę na rowerze, a także przyjaciół. Skutki uzależnienia od komputera okazały się bardzo przykre. Zaczął mieć problemy ze zdrowiem, był otyły, popsuł mu się wzrok, przez co musiał mosić okulary, stracił przyjaciół. Na szczęście szybko zrozumiał swój błąd oraz fakt, że zabawy na dworze z przyjaciółmi są o wiele bardziej atrakcyjne, niż spędzanie czasu przy komputerze. Głównym celem przedstawienia było zachecenie dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu z kolegami i koleżankami.
Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie, a na zakończenie nagrodziły aktorów brawami.

23.10.2017r – Przedstawienie „Trąbka i Kontrabas”

Dzieci z naszego przedszkola oraz żłobka wzięły udział w przedstawieniu duetu „Trąbka i Kontrabas”. Podczas spotkania dzieci wysłuchały muzycznych aranżacji różnych utworów. Panowie Daniel i Wiktor tym razem zainteresowali dzieci muzyką ludową. Przedszkolaki miały okazję poznać budowę instrumentów ludowych oraz technikę i sposób wydobywania z nich dźwięków.

10.10.2017r. – Przedstawienie „Baśń Wróżki”

Spektakl „Baśń Wróżki” to opowieść o pomaganiu innym. Dzięki temu przedstawieniu dzieci nauczyły się, że to co materialne jest nietrwałe i szybko idzie w zapomnienie, a najcenniejsze są dobre gesty i uczynki, które na długo zapisują się w pamięci.

20.09.2017r. – Przedstawienie „Jaś i Małgosia”

Tego dnia odwiedzili nas aktorzy studia artystycznego „Efekt”. Dzieci miały okazję poznać historię Jasia i Małgosi w trochę nietypowej odsłonie. Zła czarownica postanowiła uprzykrzyć życie małym bohaterom. Pod wpływem jej zaklęć cały świat został wywrócony do góry nogami. Jaś i Małgosia spotykają w lesie Smerfa Ciamajdę oraz Kubusia Puchatka. Tylko łącząc siły można pokonać złą czarownicę. Przy pomocy dzieci wszyscy bohaterowie powrócili do swoich bajek, a przedszkolaki mogły nauczyć się jak cenna wartością jest praca grupowa. W nagrodę za wzorowe uczestnictwo w przedstawieniu dzieci otrzymały indywidualne dyplomy.

27.04.2017 – Wyjście do Biblioteki

Grupa „Tygryski” odwiedziła Bibliotekę Publiczną przy ul. Klonowej. Dzieci zapoznały się z zasadami wypożyczania książek oraz brały udział w zabawach przeprowadzonych przez panią bibliotekarkę. Na koniec dzieci wykonały własnoręcznie zakładki do książek, które zabrały ze sobą na pamiątkę tej wizyty.

21.04.2017 – Przedstawienie pt. „Czarownica u dentysty”

Aktorzy ze studia artystycznego Arlekin przedstawili przedszkolakom bajkę pt.: „ Czarownica u dentysty”. Była to opowieść o czarownicy, która nigdy nie myła zębów przez co zaczęły ją boleć zęby, a żadne czary nie pomagały. W takiej sytuacji stwierdziła, że musi udać się do dentysty , którego boi się jak nikogo innego. Dzieci dowiedziały się, że mycie zębów i dbanie o higienę to jest podstawa.

24.03.2017 – Przedstawienie pt.: „Figle i psoty chłopca Oki-Doki”

„Figle i psoty chłopca Oki-Doki” to opowieść o niepokornym chłopcu, który poprzez sprawianie przykrości, obrażanie wszystkich wokół traci przyjaciół. Dzieci oglądając teatrzyk mogły przypomnieć sobie numery alarmowe oraz jak prawidłowo wezwać pomoc. Przedszkolaki stwierdziły, że warto być dobrym i miłym dla bliskich.

10.03.2017 – Przedstawienie "Wiosna tuż tuż"

Spektakl interaktywny, który za pomocą instrumentów muzycznych ukazał dzieciom odgłosy nadchodzącej wiosny. Muzyka wypełniająca przedstawienie miała na celu wzbudzić wrażliwość dziecka na budzącą się do życia naturę. Dzieci w czasie przedstawiania miały szansę wyjść na scenę i przy pomocy muzyków zagrać na różnych instrumentach.

22.02.2017 – Przedstawienie "Hej kamracie co śpiewacie?"

„Hej kamracie co śpiewacie?” to opowieść o piracie Stefanie, który wraz z matką Marianną pływa statkiem „Dryfująca Muszelka” po morzu Bałtyckim. Młody pirat pomimo sprzeciwu matki postanawia zmienić swoje życie i zostać artystą, a mianowicie piosenkarzem. Historia pokazuje, że warto dążyć do celu i spełniać marzenia. W przedstawieniu nie zabrakło muzyki związanej z morzem – szant oraz zabawnych momentów, które sprawiły, że każdy przedszkolak uśmiechał się.