Nowości

Wydarzenia

22.12.2016 – Wesołych Świąt !

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym Roku życzą Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola oraz Żłobka „Chatka Puchatka”.

 

 

08.12.2016 – Przedstawienie „Magiczna książka”

Nasze Przedszkole i Żłobek odwiedził teatr Arkada z przedstawieniem „Magiczna książka”. Podczas występu przedszkolaki dowiedziały się jak należy obchodzić się z książką oraz zrozumiały dlaczego książka może być przyjacielem człowieka.

 

 

 

06.12.2016 – Mikołajki

Tego dnia nasze Przedszkole i Żłobek odwiedził Święty Mikołaj. Długo oczekiwany gość został gorąco przywitany przez naszych milusińskich. Były wspólne zabawy, tańce i śpiew. Święty Mikołaj obdarzył wszystkich prezentami i zapewnił, że za rok znów odwiedzi przedszkolaków.

 

 

 

18.11.2016 - Przedstawienie "Pimpuś Sadełko"

Nasze Przedszkole i Żłobek odwiedzili artyści ze Studia „Magik” w Białymstoku, którzy zaprezentowali naszym dzieciom teatrzyk pt.: „Pimpuś Sadełko w Krainie Witaminek”. Głównym bohaterem przedstawienia był Pimpuś Sadełko – obżartuch uwielbiający chipsy, hamburgery oraz coca colę. Trafił on do Krainy Witaminek, gdzie pod okiem miłej i uśmiechniętej Witaminki C uczył się, jak zdrowo należy się odżywiać. Nie było to wcale proste! Po wielu perypetiach Pimpusiowi udało się jednak zmienić swoje „żywieniowe” przyzwyczajenia. Zaczął uprawiać sport oraz jeść warzywa i owoce.

25.10.2016 – Przedstawienie „Kozucha Kłamczucha”

Nasze przedszkole odwiedzili aktorzy ze Studia Artystycznego „Arena” z Białegostoku. Ze spektaklu wypływał cenny morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania i prawdziwej przyjaźni. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w przedstawieniu. .

 

 

1 września – Nowy Rok Szkolny

1-go września rozpoczął się nowy rok szkolny. Witamy wszystkie dzieci po wakacjach i życzymy, aby każdy dzień spędzony w naszym Przedszkolu i Żłobku był radosny i niezapomniany.

 

 

WAKACJE !!!

Życzymy wszystkim Dzieciom i Rodzicom słonecznych, uśmiechniętych i beztroskich wakacji !!!

 

 

27-30.06.2016 – Zakończenie roku

Z okazji zakończenia roku szkolnego dzieci przygotowały liczne występy. Było dużo śpiewu, recytacji, wspólnego tańca jak również wiele podziękowań za cały rok wspólnie spędzonych chwil.

 

 

07.06.2016 – Przedstawienie „Cztery Litery”

W tym dniu odwiedzili nas aktorzy „Fabryki Pomysłów”, którzy zaprezentowali nam muzyczne przestawienie pt. „Cztery Litery”. Dzieci miały możliwość zagrania na instrumentach muzycznych oraz poznały nową piosenkę o słoniu.

 

 

01.06.2016 – Dzień Dziecka

Dnia 1 czerwca przedszkole zorganizowało piknik w pobliskim parku z okazji Dnia Dziecka. W ramach tego święta dzieci brały udział w zabawach i konkurencjach na świeżym powietrzu. Impreza zakończyła się poczęstunkiem oraz pójściem na lody.

 

 

31.05.2016 – Przedstawienie "Komputerowy zawrót głowy"

Dnia 31 maja Studio Artystyczne ”Arena” z Białegostoku zaprosiło naszych przedszkolaków w niezwykłą podróż w komputerowy świat. Kuba dostaje swój wymarzony laptop i spędza przy nim każdą chwilę. Ciągłe przesiadywanie przed komputerem sprawia, że chłopiec traci kondycję. Nagle pojawia się Pan Piksel i proponuje mu podróż do wirtualnego świata. Nastolatek przystaje na propozycję, nie wyczuwając podstępu… Kuba przekona się, że komputerowa rzeczywistość może być bardzo niebezpiecznym miejscem. Na szczęście na swojej drodze spotka życzliwe postacie, które pomogą wyciągnąć go z tarapatów.
Dzieci z uwagą słuchały i oglądały prezentowane występy oraz aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu.

 

27.04.2016 – Wizyta Pani Pielęgniarki

Tego dnia do naszego przedszkola i żłobka zawitała Pani Pielęgniarka. Nasz gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam, na czym polega jej praca, to jaka jest trudna, a jednocześnie przynosi wiele radości. W czasie spotkania dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom np.: zasłanianie ust w czasie kaszlu, chronienie miejsc skaleczonych, jak należy dbać o higienę i jak właściwie się odżywiać. Mogliśmy dokładnie obejrzeć przyrząd do mierzenia ciśnienia oraz oznaczania poziomu cukru we krwi. Na zakończenie spotkania pani pielęgniarka podarowała każdemu z nas naklejki z napisem DZIELNY PACJENT.

 

15.04.2016 – Przedstawienie pt. "Ekozdzisław i jego dobre rady na odpady"

Dnia 15 kwietnia w przedszkolu i żłobku gościliśmy aktorów ze studia artystycznego AKADA, którzy zaprezentowali przedstawienie pt."Ekozdzisław i jego dobre rady na odpady". Aktorzy w humorystyczny sposób zachęcali do proekologicznych zachowań i angażowali dzieci do czynnego udziału w przedstawieniu. Razem z Ekozdzisławem segregowały śmieci i wrzucały je do specjalnie przygotowanych kolorowych pojemników. Na koniec wszyscy złożyli przysięgę młodych ekologów. Spektakl utwierdził dzieci w przekonaniu, że należy dbać o przyrodę i segregować śmieci.

 

13.04.2016 – Wizyta Pani Fryzjerki

Dnia 13 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w przedszkolu i żłobku Panią Fryzjerkę, która przyniosła ze sobą dużą walizkę, w której były przedmioty niezbędne podczas pracy fryzjera. Swoją wizytę rozpoczęła krótką pogadanką na temat tego kim jest fryzjer oraz czym się zajmuje. Następnie zaprezentowała atrybuty fryzjera, które przyniosła ze swojego salonu. Dzieci miały okazję podpatrzeć trudną, wymagającą precyzji i dokładności pracę fryzjera. Na koniec spotkania uczesała wszystkie dziewczynki oraz chłopców.

 

07.04.2016 – Konkurs plastyczny na najpiękniejszą pisankę

Mamy zaszczyt poinformować Państwa, że grupa „Króliczki” z naszego przedszkola zdobyła nagrodę za Pierwsze Miejsce w konkursie Moje Bambino pt. „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”. Nagrodzona praca konkursowa została wykonana pod kierunkiem Pani Angeliki Godlewskiej.

 

 

06.04.2016 – Wizyta w Galerii Andrzeja Strumiłły

Tego dnia dzieci z grupy „Sówki” odwiedziły galerię sztuki Pana Andrzeja Strumiłły. Dzieci z uwagą oglądały znajdujące się tam obrazy, grafiki i kompozycje przestrzenne. Najwięcej jednak radości i zabawy sprawiło wszystkim wykonywanie prac plastycznych – kolorowego wiosennego krajobrazu. Teraz już wiemy, że sztuka jest ciekawa również dla każdego przedszkolaka.

 

 

05.04.2016 – Wizyta Pani Dentystki

Dnia 5 kwietnia do naszego przedszkola i żłobka przyszła z wizytą Pani dentystka. Opowiedziała dzieciom o specyfice swego zawodu. Przedstawiła również dzieciom zasady prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej oraz zębów.

 

 

03.03.2016 - Przedstawienie pt. „Afryka nie taka dzika”

Dnia 3 marca gościliśmy artystów, którzy zabrali nas w podróż do Afryki. Na początku zaprezentowali oni ilustracje przedstawiające afrykańskie zwierzęta, a następnie dzieci miały możliwość zagrania na instrumentach tworząc wspólnie zespół muzyczny.

 

 

01.03.2016 - Przedstawienie pt. „Pan Bemol i instrumenty”

Dnia 1 marca w naszym przedszkolu i żłobku odbyło się przedstawienie edukacyjno-muzyczne pt.: „Pan Bemol i instrumenty". Główny bohater spektaklu zapoznał dzieci z dźwiękami różnych instrumentów muzycznych, takich jak: klarnet, saksofon, gitara oraz akordeon. Przedstawienie zakończyło się wspólną zabawą taneczną przy znanych dzieciom piosenkach.

 

18.02.2016 - Przedstawienie teatralne pt. „Planeta Samo zdrowie i misja generała Osiłka”

W tym dniu nasze przedszkole i żłobek odwiedzili artyści ze Studia Artystycznego AKADA. Przyjechali do nas z teatrzykiem opowiadającym o zdrowiu. Celem przedstawienia było ukazanie dzieciom prawidłowego i zdrowego trybu życia oraz odżywiania się. Artyści również zaprezentowali różne rodzaje porannych ćwiczeń gimnastycznych.

 

12.02.2016 – teatrzyk pt. „Podróże z globusem na piątkę z plusem”.

Dnia 12 lutego w naszym przedszkolu i żłobku odbył się teatrzyk pt. „Podróże z globusem na piątkę z plusem”. Podczas przedstawienia dzieci miały możliwość poznania zwyczajów i tradycji różnych krajów. Razem z główną bohaterką Zuzią podróżowaliśmy i zwiedzaliśmy Afrykę, Szkocję, Londyn, Chiny, Hiszpanię, Paryż oraz Antarktydę.

 

03.02.2016 – Bal Karnawałowy.

W tym dniu nasze Przedszkole i Żłobek zamieniły się w bajkową krainę pełną kolorowych i niezwykłych postaci. Dzieci były przebrane za bohaterów znanych bajek: wróżki, królewny, motylki, piraci, policjanci, Spider-Man. Nie sposób wymienić wszystkich postaci . Z trudem rozpoznawaliśmy nasze dzieci ?. Były tańce i mnóstwo wspaniałej zabawy!

 

 

22-29.01. 2016 – Dzień Babci i Dziadka.

Dzieci z naszego Przedszkola i Żłobka obchodziły dzień Babci i Dziadka. Były wierszyki, piosenki, a nawet tańce. Dzieci specjalnie dla Babć i Dziadków wręczyły wyjątkowe i własnoręcznie zrobione prezenty. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom, za to, że zechcieli z nami spędzić ten czas i tak licznie przybyli nas odwiedzić.

 

 

22.01.2016 – Przedstawienie teatralne pt. „Wróżka Malwinka i jej przygód o pomocy kilka”.

Dzieci obejrzały przedstawienie teatru z Białegostoku. Dzięki dobrym uczynkom Wróżki Malwinki dzieci przekonały się, że warto pomagać innym, ponieważ dobro, które czynimy zawsze do nas wraca.

 

 

15.01.2016 – Przedstawienie teatralne pt. „Zaczarowany Czas”.

W tym dniu gościliśmy u nas aktorów z teatru Arena z Białegostoku. Spektakl wprowadził nas w magiczny czas Świąt. Dzieci dowiedziały się, że nie najważniejsze są prezenty, lecz czas spędzony z bliskimi.